Pokyd v7.0

Informace, podpora a stáhnutí předchůdce IQ Pokydu


Pokyd 7.0 je poslední verzí Pokydu. Protože je mnoha vlastnostmi specifický, v některých ohledech bohatší než současný IQ Pokyd a je to poslední verze, která jde spustit pod DOSem, je zde plná podpora i tohoto programu, i když se dnes již nevyvíjí.

Novinky verze 7.0 - 4. vydání z 13.11.2005:

Dne 13.11.2005 vyšlo nové vydání Pokydu 7.0 - 4. vydání (2005). Je opraveno zobrazování na LCD displejích (předtím hodně dlouho trvalo přepínání módů), opravena 1 chybička v testovacím programu a hlavně jsou aktualizovány kontakty.

Co umí starý Pokyd:

Stejně jako IQ Pokyd má 7 charakterů počítače, 5 nálad, mužský i ženský rod u člověka i počítače.
Některá fakta, které mu řeknete, si zapamatuje, takže za chvíli zná celé Vaše prostředí a zná váš profil. Tyto fakta můžete zpětně editovat. Navíc nemusíte odpovědět hned, dokáže mluvit k tématu i bez Vašeho neustálého psaní. Umí předpovídat počasí, říci vtip (obsahuje 654 vtipů). Jeho předností je, že se takřka vůbec neopakuje. Používá vlastní speciální font, který je ale možno vypnout. Má mnoho nastavení, píše, kdo má svátek, datum a čas, je možno nastavit si tolerování špatného pravopisu některých slov, samozřejmě začít hovor jako první, zapisovat hovor do souboru, vypínat a zapínat zvuk, nastavit si psaní vtipů či předpovědi počasí na začátek, říct si o to, simulovat formátování harddisku, spustit program, obnovit font atd. Na konci napíše statistiku uplynulého hovoru. Mimo toho má mnoho textových efektů.
Obsahuje i testovací program, zda-li je program a všechny komponenty v pořádku.

K Pokydu jsou dodávány přídavné moduly, jsou to:


Navíc je pekelně rychlý. I na Pentiu 133MHz se odpověď vygeneruje (včetně uspořádání apod.) za 0.0025 sekundy, takže i na starých počítačích běhá program bez problémů. Obsahuje celkem 2400 odpovědí!

Minimální nároky "starého" Pokydu:

Minimální nároky jsou opravdu minimální: DOS/Win, 286, VGA (s malým omezením i CGA)

Stáhnutí (download) "starého" Pokydu (verze 7.0, 4. vydání z 13.11.2005):

Stáhni Pokyd ve formátu ZIP
Stáhni Pokyd ve formátu RAR
Stáhni Pokyd v samorozbalovacím archivu

Podpora "starého" Pokydu:

Při jakýchkoli problémech s programem Pokyd mě prosím kontaktujte (podpora stále je dostupná a bude ještě dlouho :o) )


Novější verze IQ Pokyd >>