Sony CMD-J5/J6 (J7x)  >
Tipy, triky a skryté možnosti

od Aleše Jandy

> If you prefer english language, go to english version of this page <

Menu

Sony CMD-J5
Uvedený telefon má chybu dvojitého zobrazení loga Tato stránka je určena hlavně těm, kteří již tento telefon mají a chtějí se o něm dozvědět co nejvíce. Rozhodně to není návod k použití (ten si můžete přečíst v manuálu získaném při koupi). Zde se budu spíše rozepisovat o možnostech a velkých i drobnějších chybách. Pokud uvažujete o koupi tohoto telefonu, nenechte se příliš ovlivnit, může to na vás působit tak, že tento telefon je špatný. To však není tak pravda, protože klady mobilu (tedy toho, co v telefonu je a funguje) se příliš zabývat nebudu.

V poslední době vznikla řada stránek, u kterých "autoři" pouze okopírovali tuto moji stránku a dali ji trochu jiný vzhled. Pokud tedy uvidíte stránku, která obsahuje totožné informace jako tato (někdy dokonce slovo od slova), tak je to pouze ukradená kopie, protože všechny texty zde uvedené jsem napsal já sám.


Tato stránka vznikla také proto, že jsem na svém telefonu postupným zkoušením a "šťouráním" zjistil dost zajímavých věcí, které by byla škoda nechat si je pro sebe. Protože většinu zde uvedených informací jsem zjistil metodou pokus-omyl, nemusí platit vždy a všude.

Zde popisuji moje zkušenosti, které vyplývají z firmwaru verze 4.6.2.3/4, SAT* C320 a prohlížeče verze r015u+w6+11. Některé chyby vyplývají z firmwaru nižšího, pravděpodobně 4.4.x - tehdy jsem ještě nevěděl kód na zjištění verze firmwaru. Novější zkušenosti potom vyplývají z firmwaru 5.1.4/4, SAT* C320, prohlížeče r020ue+w6. U nich je tato skutečnost napsána. Pokud se některé chyby se vyskytují na starších verzích firmwarů (je to u nich napsáno), jsou ze zkušeností jiných a většinou se jedná o firmware verze 3.x.
Protože já sám mám telefon Sony CMD-J5, můžou některé informace vyznívat neplatně pro jeho jinou verzi Sony CMD-J6, ale nenechte se zmást, oba telefony jsou až na vzhled naprosto stejné. Drtivá většina informací platí také pro novější typ Sony CMD-J7 a Sony CMD-J70.

Některé technické detaily jsou převzaty z jiných zdrojů - tyto zdroje jsou uvedeny na konci dokumentu.

Informace na této stránce jsou zveřejněny bez ohledu na jejich případnou patentovou ochranu. Jména produktů byla použita bez záruky jejich volného použití a můžou být registrovanými ochrannými známkami jejich vlastníky a organizacemi.


Chyby Triky Doplňky
Ztuhávání a samovolné resetování
Výpadky sítě
Zobrazení názvu operátora dvakrát
Pravý okraj ve hře Sand Art
Přerušení volání v důsledku ztráty signálu
Text v e-mailu
Přehrávání vlastních zvuků
Hlasová pošta při neměnných číslech
Volání na čísla začínající hvězdičkou
Špatné zobrazení volaných čísel
Výběr zvuků
Svévolné přehazování malých a velkých písmen
Výběr alternativních slov ve slovníku T9
Zobrazení možných slovníků T9
Poslední znak v SMS
Špatné řazení seznamu
Dlouhá hudba na konci
Snížená hlasitost zpráv
Přicházení hovoru během psaní zprávy
Smazání minulých záznamů v plánovači
Zčernání displeje
Hledání položek bez jména a čísla
Zpoždění operací
Čeština
Jak resetnout telefon
Jak aktivovat servisní menu
Význam položek v servisním menu
Jak psát text s diakritikou
Jak přidat nové slovo do slovníku T9
Jak používat rychlou volbu
Jak poslat obrázkovou zprávu z jiného telefonu
Možnosti během telefonování
Jak skrýt čísla uložená v SIM kartě
Jak vynulovat bezpečnostní kód
Jak efektivně vyhledávat čísla
Jak uložit jméno bez čísla
Možnosti ve hrách
Kódy k telefonu
Krátké tipy
Krátké poznámky
Co dělat, když...
Jak zjistit, jestli má někdo zapnutý telefon
Jaké jsou a co znamenají typy paměti pro SMS
Co znamená "Platit odpověď"
Standardní nastavení
Ochranný kryt telefonu
Odblokování
Software
Kódy států
Co znamenají čísla v IMEI
O českém slovníku T9
Další příslušenství
Odkazy


Tato stránka byla napsaná hlavně z mých zkušeností, ale pomohla mi i stránka http://cmd-j5.zde.cz, diskuse na www.mobilmania.cz a na www.mobil.cz. Postup odblokování je díky příspěvku Petra Rympla, technika vibrace díky Mustafovi, událost v plánovači při vypnutém telefonu a nabíjení díky Jiřímu Nádvorníkovi, trik s vynulováním paměti podle The.CLansmana. Kódy na různá odblokování jsou podle www.gsmhacking.com. Struktura IMEI a velikost české T9 je podle knížky Dalších 333 tipů a triků k mobilu. Kódy k telefonu jsou z různých internetových zdrojů.


kyblsoft.cz - Copyright © Aleš Janda, KÝBLSoft 2004